انتخاب بهترین رنگ تبلیغاتی برای انواع چاپ

امتیاز دهید post

انتخاب بهترین رنگ تبلیغاتی برای انواع چاپ، نیاز به توجه نکات زیادی دارد. انتخاب بهترین رنگ تبلیغاتی برای انواع چاپ استیکر، با نوع بنر تبلیغاتی و نوع تبلیغ ارتباط مستقیم دارند. رنگ های تبلیغاتی برای انواع چاپ باید با دقت انتخاب شوند. همانگونه که برای دکوراسیون منزل نباید از ترکیب و کاربرد رنگ ها چشم پوشی کرد، در انتخاب رنگ تبلیغاتی برای انواع چاپ نیز باید توجه بسیار نمود.هماهنگی رنگ ها با یکدیگر معنی و مفهوم خاصی را به همراه دارند، برای انتخاب بهترین رنگ تبلیغاتی انواع چاپ نیز باید با دقت بیشتری اقدام کرد. انتخاب بهترین رنگ تبلیغاتی برای انواع چاپ، نقش بسیار تاثیرگذاری در تبلیغات دارد که توسط طراح حرفه ای و کاربلد انتخاب می شود. رنگ بنر های تبلیغاتی باید محصول و برند را به خوبی به مخاطب معرفی کند، هر رنگی می تواند پیام خاصی را به مخاطب منتقل کند. هر برند و هر محصول بسته به نوع هدفی که دارد، باید رنگ مناسبی را برای تبلیغات خود به همراه داشته باشد. انتخاب بهترین رنگ تبلیغاتی برای انواع چاپ باید کاملا با نوع تبلیغ هماهنگی و رابطه ی مستقیم داشته باشند.


در ادامه ی مقاله قصد داریم در مورد رنگ ها و ویژگی آنها برای انواع چاپ تبلیغاتی صحبت کنیم.
تاثیر روان شناسی رنگ ها برای انتخاب بهترین چاپ تبلیغات
صاحبان کسب و کار برای موفقیت خود در تبلیغات برند، باید تاثیر روان شناسی رنگ ها برای انتخاب بهترین چاپ استیکر تبلیغاتی را بدانند. برای جذب مشتری، رنگها دومین عنصر در برند سازی و تبلیغات محصول هستند. در دنیای بازاریابی به تحلیل بین ترکیب رنگ ها و تبلیغ محصول نیاز داریم. ابتدا باید دانست که ترکیب کدام رنگ ها با برند و محصولات با هم تناسب و هماهنگی دارند. تحقیقات نشان داده که ذهن انسان به تفاوت و ترکیب رنگ ها در کنار هم اهمیت می دهد. رنگها دارای قدرت هستند و باید از قدرت در برند سازی و تبلیغات کسب و کار خود استفاده کرد. روان شناسی رنگ ها تنها به معنی برانگیختن احساسات نیست بلکه استفاده از رنگ ها برای محصولات، برندها، با هدف برآورده کردن انتظارات مصرف کننده می باشد.

مشاهده کنید » برچسب اموال


رنگ ها و ویژگی آنها برای انواع چاپ بنر تبلیغاتی:


همانطور که گفته شد رنگها نقش بسیار تاثیرگذاری بر برند سازی و تبلیغات دارند و باید توسط طراحان کاربلد و حرفه ای انجام شود. هر رنگ هدف خاصی را دنبال می کند و پیام خاصی برای مخاطب دارد.


رنگ سفید:


نشانه ی آرامش و روشنایی. نماد پاکی و صداقت. رنگ سفید را معمولا با دیگر رنگ ها ترکیب می کنند و به تنهایی نمیتوان از رنگ سفید استفاده نمود. از رنگ سفید بیشتر در صنعت پزشکی و بهداشت استفاده می شود. رنگ سفید باعث جلب توجه بیشتر مخاطب می شود.


رنگ سیاه:


نشانه ی قدرت و جسارت است. رنگ سیاه لوکس بودن را به کاربر نشان می دهد. معمولا از ترکیب رنگ سیاه و سفید از ترکیب رنگ متنی استفاده می شود. رنگ سیاه معمولا احساسات زیادی را بیان نمی کند. رنگ سیاه بیشتر در بین جوانان محبوب شده است که از این رنگ برای برند های لوکس استفاده می کنند.


رنگ آبی:


حس اعتماد و پایداری. رنگ آبی بسیار پر طرفدار است به همین خاطر برند های زیادی از رنگ آبی استفاده کرده اند. برای طراحی لوگو و بنر بسیار پرکاربرد است زیرا حس اعتماد را به مخاطب منتقل می کند.


رنگ سبز:


صلح و شادی، نشانه ی رشد و تولدی دوباره، مظهر آرامش و امنیت. استفاده ی زیاد از رنگ سبز برای بنر و یا لوگو حس تنهایی و افسردگی را به مخاطب منتقل می کند، بنابراین اسفاده از این رنگ زیاد توصیه نمی شود.


رنگ بنفش:


رنگ بنفش بیانگر تجملات و لوکس بودن و مظهر اعتماد و خلاقیت است. مخاطب با دیدن این رنگ احساس می کند که به دنیای جذابی وارد شده است و حس اعتماد و اعتبار را به مشتری منتقل می کند.
رنگ قرمز:


رنگ قرمز بیانگر شور و هیجان، سرعت و انرژی است. رنگ قرمز حس قدرتمند بودن می دهد و بیشتر برند ها از این رنگ برای تبلیغات خود استفاده می کنند مانند برند کوکاکولا که در طراحی برند خود از این رنگ استفاده کرده است.


رنگ نارنجی:


رنگ نارنجی نماد سرزندگی، جوانی و شادابی، خلاقیت، دوستی و علاقه. یکی از برند های تبلیغاتی که از این رنگ برای تبلیغ برند خود استفاده کرده است برند فانتا است. رنگ نارنجی ترکیبی از رنگ قرمز و زرد است. از این رنگ در بسته بندی ها و تبلیغات ور صنایع غذایی می توان استفاده کرد و تاثیر ویژه ای بر مخاطب دارد.


رنگ زرد:


رنگ زرد انرژی زیادی دارد و گرمابخش است و یادآور طلا و گنج است. توصیه می شود از زرد کم رنگ در تبلیغات استفاده شود چرا که این رنگ خطرناک است و چشم مخاطب را اذیت می کند. این رنگ را در بنر های تبلیغاتی با پس زمینه های مشکی و آبی استفاده می کنند تا چشم مخاطب اذیت نشود.
هر رنگی پیامی را به مشتری و مخاطبان منتقل می کند، پس رنگی را برای برند و تبلیغات خود انتخاب کنید تا پیام شما به خوبی به مخاطب انتقال یابد. با انتخاب رنگ مناسب در برندسازی و تبلیغات، به خود اعتبار ببخشید، حتی با انتخاب یک رنگ منحصر به فرد برای خود و رقیبان خود تفاوت ایجاد کنید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *