سفارش برش شبرنگ

امتیاز دهید post

چاپ شبرنگ نوعی خاص هستند که در تاریکی شب هم دیده می‌شوند و زمانی که و می‌توانند نور تابیده شده بر خودشان را با قدرت بیشتری منعکس نمایند. به همین دلیل بیننده بهتر می‌تواند آنها را ببیند. لیبل‌های شبرنگ قابلیت چاپ ندارند؛ یعنی نمی‌توان بر روی آنها چاپ انجام داد بلکه با برش معنا پیدا می‌کنند. رول‌های شبرنگ یا روز رنگ توسط دستگاه کاترپلاتر برش داده می‌شوند و بر اساس طرحی که در کامپیوتر به آن داده شده برش را کامل می‌‌کنند. شما باید برای سفارش برش شبرنگ به مجموعه معتبر اقدام نمایید. حتما تا به حال بنرهای تبلیغاتی، طرح‌های نقشدار و لوگوهای مختلف که دارای اشکال هندسی و فانتزی گوناگونی هستند را دیده‌اید.

برش استیکرها با دستگاه کاترپلاتر انجام می‌شود که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. برش کاترپلاتر به این صورت است که با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص نحوه برش و یا به عبارتی الگو به دستگاه منتقل می‌شود. سپس طرح اجرایی توسط تیغه دستگاه برش داده می‌شود. از انواع استیکرها می‌توان برای استیکرهای راهنمایی رانندگی و برش‌های طرح‌دار، صنایع شیشه‌ای و برچسب‌های فروشگاهی اشاره کرد.

دستگاه برش استیکر شبرنگ

طرح‌هایی که توسط دستگاه برش شبرنگ انجام می‌شوند کارهای خطی و وکتور هستند؛ در نتیجه اگر قصد سفارش برش شبرنگ را دارید باید طرحی را انتخاب کنید که با خطوط قابل اجرا باشد. این دستگاه تنها چیزی که تشخیص می‌دهد خط است. اگر شما می‌خواهید که یک شی مانند ساعت مچی را بر روی چاپ کنید نباید از تصاویری که توسط دوربین گرفته شده‌اند و حالت گرافیکی دارند استفاده نمایید. بلکه باید ساعت به صورت فانتزی و خطی طراحی شود. برای همین طراحی در نرم‌افزار Corel draw  انجام می‌شود. این شبرنگ‌ها تنوع بسیار بالایی دارند و هر سلیقه‌ای آنها را می‌پسندند. می‌توانید انواع رنگ‌های خاص مانند طلایی، نقره‌ای، مسی، مات، براق، متالایز و شفاف را سفارش دهید. همچنین اگر از متخصصین نصب استیکر شبرنگ کمک بخواهید می‌توانید طرح‌ها و ایده‌های جذابی را عملی کنید. حتی می‌توانید استیکرها را به صورت سه بعدی طراحی کنید.

سفارش برش شبرنگ با رول حرارتی

همانطور که گفتیم سفارش برش شبرنگ توسط دستگاه کاترپلاتر انجام می‌شود که انواع متفاوتی دارد. جزء اصلی‌ترین دستگاه‌ها در چاپ صنعتی به شمار می‌رود و انواع متفاوتی دارد. معمولاً از رول حرارتی به عنوان ماده خام اولیه استفاده می‌کنند. رول حرارتی کاترپلاتر نیز با توجه به انواع گوناگونی که دارد متفاوت خواهد بود. با توجه به اندازه و جنس قیمت یکسانی نخواهند داشت. برای نمونه با خرید رول حرارتی مخصوص این دستگاه می‌توان شبرنگ‌هایی را تولید کرد که به عنوان علائم راهنمایی رانندگی و مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعد از اینکه طرح گرافیکی مورد نظر خود را انتخاب نمودید باید آن را تحویل متخصصین بدهید. متخصصین آن را به دستگاه وارد می‌کنند و با انجام یک سری ویرایش‌های نهایی آن را برای دستور برش صادر می‌کنند.

از طرف دیگر دستگاه باید به کامپیوتر متصل باشد. به این ترتیب موادی که فرایند برش برای آنها انجام می‌گیرد به صورت رول وارد دستگاه شده و روی غلطک و میله‌های موجود در پشت دستگاه قرار می‌گیرند. تیغه به کار رفته شده در سفارش استیکر شبرنگ به طور معمول از ۳۰ تا ۶۰ درجه زاویه مختلف دارد. تیغه ۴۵ درجه جزء زوایای متعادل به شمار می‌رود که با ماده تماس خوبی برقرار می‌کند. در نظر داشته باشید که دو پارامتر عمق و فشار تیغه نیز برای برش‌ها پر اهمیت است. اگر طرح شما ساده و کوچک باشد تنها چند دقیقه زمان می‌برد؛ اما اگر طرح‌های پیچیده و گرافیکی داشته باشید ممکن است این چاپ ساعت‌ها زمان ببرد.

سخن پایانی

در این مطلب در مورد نحوه سفارش برش شبرنگ صحبت کردیم. بعد از چاپ طرح مد نظر بر روی جنس شبرنگ نوبت به مرحله برش می‌رسد. برای برش انواع شبرنگ از دقیق‌ترین و بهترین دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. کاترپلاتر جزء دستگاه‌هایی است که می‌تواند خطوط را برش و یا ترسیم کند. اغلب یک تیغ به قطر یک قلم یا یک سوزن به شکل ماژیک دارند و کیفیت چاپ آن‌ها بسیار بالاست. دستگاه کاترپلاتر معمولاً می‌تواند موادی از جمله کاغذ، برچسب روزرنگ، شبرنگ، وینیل، تلق و مقوا را برش دهد. اگر به خدمات چاپ و سفارش برش شبرنگ نیازمندید می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس بگیرید و انواع استیکرها را سفارش دهید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *