استفاده از برچسب بالاخص برچسب اموال و لیبل ها، صرفا به عنوان تبلیغ و معرفی برند محصولات استفاده نمی شود بلکه، کاربردهای دیگری نیز دارد. از لیبل اسم می توان برای شناسایی نماینده هایی که از سوی شرکت شما هستند نیز استفاده کرد. در واقع می توان نام و مشخصات فردی را بر روی این لیبل ها چاپ کرد تا مشتری نماینده های شرکت شما را راحت تر تشخیص دهد. چاپ لیبل اسم و استفاده از آن در بین کودکان و در مدارس بسیار رایج تر است. از این نوع لیبل برای شناسایی وسایل کودکان در مدرسه و جلوگیری از گم شدن آن ها استفاده می گردد. اغلب والدین نگران گم شدن وسایل فرزندشان در مدارس هستند. توصیه ما به آن ها این است که با استفاده از لیبل های اسم و نوشتن مشخصات فرزندشان بر روی آن، مانع از گم شدن وسایل شخصی آن ها شوند. این برچسب ها را می‌ توان بر روی بطری های آب، لوازم التحریر، ظرف های غذا، کیف مدرسه و هر سطح دیگری چسباند. با توجه به این که کاغذ این نوع لیبل ها ظریف و نازک است، باید در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشید تا دچار پارگی نگردد.

انواع دستگاه چاپ لیبل

چاپ لیبل ها توسط دستگاه های مخصوص و به روش های گوناگون انجام می گیرد. برای اینکه بدانید کدام چاپگر مناسب چاپ لیبل های شما است، بایستی نوع لیبل و طرح مورد نظر خود را در نظر بگیرید. از انواع پرینترهای لیبل می توان به این موارد اشاره کرد:

  • پرینتر رومیزی: از ارزان ترین دستگاه های چاپ لیبل اسم، پرینتر رومیزی است. کار با این دستگاه بسیار راحت و کم صدا بوده و  برای طراحی و چاپ کردن کارهای سبک بهترین گزینه است. معمولا این پرینتر در فروشگاه ها و شرکت های کوچک و حتی در منازل بیشترین کاربرد را دارد.
  • پرینتر صنعتی: این چاپگر نسبت به پرینتر رومیزی، گران تر و توان مصرفی آن نیز بالاتر است. از این محصول در کارخانه های بزرگ صنعتی و برای چاپ کردن لیبل ها در تیراژ بالا استفاده می شود. مزیت این چاپگر قابل حمل بودن آن است.
  • پرینترهای تجاری: این دستگاه قادر است چاپ لیبل تا عرض ۸ اینچ را در خود جای دهد و معمولا برای کارهایی که حجم متوسط دارند، مناسب هستند و قیمت مناسبی نیز دارند.
  • پرینترهای سفارشی: در این مدل چاپگر فرایند لیبل زدن به طور خودکار انجام می گیرد و اغلب برای لیبل زدن تجهیزات کارخانه ها استفاده می شود.

امروزه علاوه بر این دستگاه ها برای چاپ لیبل، نرم افزارهای مختلفی نیز طراحی شده اند که کار را بسیار راحت کرده است. با استفاده از این نرم افزارها می توان برای قالب بندی لیبل و طراحی تصویر دلخواه بر روی آن، خلاقانه ترین طرح ها را ارائه داد. سپس باید نرم افزار را از طریق درایورهای پرینتر در سیستم عامل، به دستگاه چاپگر متصل کرد و لیبل مورد نظر را به چاپ رساند.

محاسبه قیمت لیبل

مهم ترین عاملی که در قیمت نهایی چاپ لیبل اسم اثر گذار است، نوع طراحی و حرفه ای بودن آن است. اگر تمایل دارید تبلیغ محصولات شما توسط لیبل ها اصولی و خلاقانه تر انجام گیرد، باید به طراح های حرفه ای و زبده مراجعه کنید. مسلما طراحی لیبل ها هرچه خلاقانه تر و اصولی تر باشد، مستلزم پرداخت هزینه های بالایی خواهد شد اما مطمئن باشید که ارزش این هزینه را دارد. میزان کیفیت جنس کاغذ به کار رفته در چاپ لیبل ها، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن به شمار می رود.

ابعاد و اندازه لیبل باعث تفاوت قیمت آن می گردد زیرا، در چاپ لیبل های بزرگ تر از رنگ و کاغذ بیشتری استفاده می شود که این باعث افزایش قیمت آن می گردد. به طور کل، با توجه به نوسانات ارزی در کشور و با تغییر یافتن قیمت کاغذ و متریال مربوط به آن، به طبع قیمت نهایی چاپ لیبل ها نیز تغییر پیدا می کند. بنابراین نمی توان برای آن قیمت ثابتی را تعیین نمود و با افزایش یا کاهش قیمت دلار و ارز، قیمت چاپ لیبل اسم نیز تغییر می یابد. اگر تمایل دارید برای تبلیغ محصول و خدمات خود بهترین لیبل را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید، بهتر است از معتبر ترین مراکز و طراحان حرفه ای کمک بگیرید.

سفارش چاپ استیکر پشت چسب دار

چاپ استیکر و برچسب ها، علاوه بر اینکه نشان دهنده اوج خلاقیت یک طراح می باشد، فواید دیگری نیز به دنبال دارد که باعث شده است افراد زیادی به سمت آن ترغیب شوند‌. استفاده از لیبل ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید در خصوص آن محصول، از فواید آن به شمار می رود. درواقع لیبل ها می‌ توانند دستورالعمل های مربوط به محصول و مواد تشکیل دهنده آن را به مشتری انتقال دهند و از این طریق، به اطمینان خاطر مشتری از آن برند کمک کنند.

با درج اطلاعات صحیح بر روی کالا، می توان از مفقود شدن و آسیب دیدن آن نیز جلوگیری کرد تا با موفقیت به مقصد برسد. از مهم ترین مزیت های استفاده از لیبل ها این است که امنیت محصول شما و حتی مشتری را تضمین می کند‌. به عنوان مثال، اگر در زمینه فروش محصولات شیمیایی و آتش زا فعالیت می کنید، باید اطلاعات و نکات هشدار در خصوص آن محصول بر روی لیبل درج شود تا مشتری با احتیاط بیشتری از آن کالا استفاده کند. اینگونه لیبل ها کمک می کنند کالا در امنیت کامل به دست مشتری برسد.

جمع بندی

تولید کنندگانی که از چاپ لیبل اسم برای معرفی برند خود استفاده می کنند، قادر خواهند بود سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند و مزیت رقابتی بالاتری داشته باشند. اینگونه در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به مشتریان بیشتری خدمات ارائه دهند و در جهت افزایش اعتبار شرکت خود موفق تر باشند. دایره کاربردی لیبل ها بسیار گسترده تر از این موارد است و ما تنها به خلاصه آن اکتفا می کنیم. شما می توانید درصورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با یک طراح حرفه ای لیبل گفت و گو کنید تا اطلاعات جامع تری به دست آورید.

منبع

https://www.loadzalabels.com/products/name-stickers
https://www.swiftpak.co.uk/insights/benefits-of-packaging-labels