چاپ سروش
021-33921872ساعت کاری 9:30 تا 17
دستگاه چاپ لیبل

دستگاه چاپ لیبل

دستگاه لیبل زن نوعی پرینتر است که با استفاده از آن بر روی برچسب جهت چاپ عدد حروف بارکد و ... با استفاده از قسمت هد حرارتی دستگاه استفاده میشود قسمت هد حرارتی دستگاه عمل چاپ را با استفاد از لیبل حرارتی انجام میدهد دستگاه چاپ لیبل از چند قطعه اصلی شامل مین برد هد حرارتی یا همان ترمال هد غلطک موتور فید نگهدارنده لیبل و نگهدارنده ریبون.

 

قبل از خرید دستگاه را امتحان کنید و از سالم بودن آن اطمیان حاصل فرمایید در هنگام خرید دستگاه لیبل زن دستی از خوش دست بودن ان مطمین شوید بطوری که دست را خسته نکند دستگاهی خریداری کنید که از حافظه بالا برخوردار باشد در صورتی که از طرح های متنوع جهت چاپ استفاده از این که دستگاه توان چاپ طرح مد نظر را داشته باشد تحقیق کافی انجام دهید.

فونت و فریم ها در دستگاه لیبل زن از اهمیت بالایی برخوردار است قبل خرید از نوع مطلع شده و دستگاه با فونت و فریم مد نظر را انتخاب کنید.

انواع دستگاه چاپ لیبل

دستگاه چاپ لیبل پشت چسب دار به دو دسته دستی و اتوماتیک تقسیم میشود.

کاربرد دستگاه چاپ لیبل

پرینتر لیبل زن کاربرد متنوعی دارد موارد کاربرد آن شامل فروشگاه های بزرگ بانک ها داروخانه ها و ... میباشد پورت های موجود در دستگاه سبب شده که در هر مکانی از آن استفاده شود.

دستگاه لیبل زن دستی:

اب دستگاه این امکان را به مشتری میدهد که در کمترین زمان روی محصولات اتیکت گذاری انجام دهد. کار با ان دستگاه راحت بوده و در زمان کمی میتوان ان را حتی در سایت های مختلف آموزش دید. پرکاربرد ترین نوع دستگاه چاپ لیبل دستی دستگاه لیبل زن بطر میباشد.

روش کار با دستگاه چاپ لیبل دستی:

روش کار با آن خیلی راحت است کافی است فقط دستگیره دستگاه را با کمک اپراتور لیبل حرکت داده و این گونه بارکد یا اتیکت روی بسته بندی محصول نصب میشود این دستگاه سبک و قابل حمل میباشد.

برخی دستگاه های چاپ لیبل دستی این قابلیت را دارند که به کامپیوتر متصل شده که طراحی طرح چاپی لیبل را راحتر کرده است که انواع نسل جدید آن امکان اتصال به گوشی همراه تبلت آیپد را هم دارد که البته روش کار متفاوتی را هم دارند.

روش کار دستگاه چاپ بارکد اتوماتیک چگونه است؟

دستگاه چاپ لیبل اتوماتیک استفاده گسترده ای داشته این دستگاه برای محصولات در تعداد بالا کاربرد دارد و با داشتن تسمه محصول را با محصول بعدی جا به جا کرده و خود لیبل گذاری میکند و در دو نوع لیبل زن اتوماتیک و لیبل زن پشت چسب دار عرضه میگردد در خطوط تولید و بسته بندی نقش مهمی دارد طریقه کار با این دستگاه این گونه است که یک نوار مقاله محصولات به سمت دستگاه میروند و لیبل ها بصورت اتومات رو محصولات چسبانده میشود.

دستگاه برچسب زن عمودی

این دستگاه یک دستگاه محبوب بوده که در زمان 1 دقیقه تعداد 150 محصول را برچسب زنی میکند که این موضوع بستگی به اندازه لیبل نوع محصول مد نظر دارد.

دستگاه لیبل زن افقی

از این دستگاه جهت لیبل زنی محصولات ثابت بهره میبرند که در دقیقه 100 محصول را برچسب زنی میکند.

دستگاه لیبل زن چند منظوره چیست؟

از این دستگاه جهت برچسب زده انواع محصولات فارغ از نوع و سایز آن در زمان کم بهره میگیرند.

انواع لیبل پرینتر براساس فناوری و ساختار

بارکد پرینتر حرارتی مستقیم و چاپ انتقال حرارتی که در هر دو روش هد حرارتی گرما را به قسمت علامت گذاشته شده انتقال میدهد در چاپ بارکد از متد انتقال حررتی بهره میجویند.

لیبل پرینتر حرارتی مستقیم

با گرم شدن دستگاه قسمت های چاپی کاغذ لیبل گرم شده و سیاه میشود و طرح مد نظر بروی آن ظاهر میشود که این تغییر رنگ جایگزیت جوهر ریبون و ... میشود. از این پرینترها جهت صدور فیش در دستگه های خودپرداز بانکی رسید حمل و نقل و فاکتور و ... استفاده میشود. که البته این پرینتر ها به مرور با پرینتر انتقال حرارتی(غیر مستقیم) جایگزین میشود.

مزیت های چاپ حرارتی مستقیم

این پرینتر ها چون ساختار ساده ای دارند و نیاز به جوهر تونر و ریبون و صرفه هزینه در این موارد ندارند.

معایب چاپ حرارتی مستقیم

  • لیبل چاپ شده از پرینتر چاپ حرارتی مستقیم دارای دوام پایین نسبت به رطوبت و گرما بوده.
  • عمر هد در این پرینترها پایین بوده چون هنگام کار خیلی داغ میکند.
لیبل پرینتر انتقال حرارتی (غیر مستقیم)

جهت چاپ برچسب با طول عمر بالا کاربرد دارد اساس کار این پرینتر در اثر فشار و گرما به ریبون و در نهایت انتقال جوهر  ریبون به لیبل میباشد.

مزیت های پرینتر انتقال حرارتی

  • کیفیت و وضوح لیبل های حاصل از این پرینتر ها بالا میباشد و طول عمر زیادی دارد.
  • مقاومت بالای این چاپگر ها در برابر محیط های آلوده صنعتی.
  • هزینه نگهداری طولانی مدت این چاپگرها در مقایسه با چاپگر ماتریکس نقطه ای و چاپگر لیزری کمتر است.
معایب چاپگر انتقال حرارتی

در مقایسه با دستگاه حرارت مستقیم چون این چاپگر ها نیاز به ریبون دارند هزینه تامین بیشتر دارند.

...
سارا رضایی / آبان 1400
یک شرکت هر موجودیتی است که به تجارت مشغول است. شرکت ها را می توان به روش های مختلف ساخت. به عنوان مثال ، شرکت شما می تواند یک مالکیت شخصی ، مشارکت یا یک شرکت باشد یک شرکت هر موجودیتی است که به تجارت مشغول است. شرکت ها را می توان به روش های مختلف ساخت.
...
سارا رضایی / آبان 1400
یک شرکت هر موجودیتی است که به تجارت مشغول است. شرکت ها را می توان به روش های مختلف

...
سارا رضایی / آبان 1400
یک شرکت هر موجودیتی است که به تجارت مشغول است. شرکت ها را می توان به روش های مختلف

...
سارا رضایی / آبان 1400
یک شرکت هر موجودیتی است که به تجارت مشغول است. شرکت ها را می توان به روش های مختلف ساخت. به عنوان مثال ، شرکت شما می تواند یک مالکیت شخصی ، مشارکت یا یک شرکت باشد یک شرکت هر موجودیتی است که به تجارت مشغول است. شرکت ها را می توان به روش های مختلف ساخت.
نیاز به کمک دارید ؟ پیام دهید