برچسب اموال

برچسب اموال یکی از لیبل هایی است که در اکثر ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این لیبل یکی از بهترین روش های حفظ و نگهداری دارائی های یک سازمان به شمار می رود. به صورتی که  لیبل گذاری اموال یکی از روش های کارآمد و مقرون به صرفه در طبقه بندی اطلاعات اموال شرکت نیز محسوب می شود.با نصب این برچسب بر روی اموال و دارائی های یک شرکت می توان ضمن نگهداری صحیح از این اموال، اطلاعات مربوط به هرکدام از لوازم شرکت را ثبت نمود. لیبل اموال در سطوح کیفی مختلف تولید می شوند. بسیاری از این برچسب ها فاقد کیفت بوده و امکان دارد پس از مدتی، اطلاعات درج شده بر روی آنها پاک شود. به همین دلیل بهتر است برای سفارش چاپ این محصول به مراکز معتبر مراجعه نمایید. این مراکز برای چاپ و تولید لیبل اموال از بهترین مواد اولیه و بهترین دستگاه های چاپ استفاده می کنند؛ بنابراین سپردن این کار به مراکز معتبر چاپ برچسب اموال در تهران می تواند خیالتان را از بابت کیفیت و ماندگاری لیبل آسوده نماید.

 

جهت سفارش آنلاین و بارگزاری فایل روی دکمه ذیل کلیک کنید

برچسب اموال چیست؟

لیبل اموال همانطور که از نام آن پیدا است به برچسبی گفته می شود که بر روی اموال یک سازمان، شرکت، مدرسه، اداره و … چسبانده می شوند. هدف از برچسب گذاری اموال، شناسایی و پیگیری دقیق متعلقات یک شرکت است. از این برچسب ها تنها برای شناسایی اموال ثابت یک شرکت استفاده نمی شود. بلکه می توان تمام اموال متحرک شرکت یا سازمان را نیز به منظور طبقه بندی اطلاعات لیبل گذاری نمود. این برچسب شامل اطلاعاتی مانند موقعیت اموال، عمر مفید، سابقه نگهداری و … است. ثبت و طبقه بندی این اطلاعات تأثیر زیادی در محاسبه اموال شرکت و جلوگیری از سرقت آنها دارد.

برچسب های اموال اکثراً دارای جنس کاغذی هستند. برای تولید این لیبل ها از چسب مقاوم استفاده می شود. در صورتی که لیبل اموال بر روی اموال چسبانده شود دیگر قادر به جدا کردن آن نخواهید بود. در صورتی که بخواهید این برچسب را از اموال جدا کنید، برچسب به صورت تکه تکه جدا خواهد شد به همین دلیل به برچسب اموال برچسب گچی نیز گفته می شود.

لیبل اموال در ابعاد مختلف تولید می شود. به طور معمول این برچسب در شکل مستطیل چاپ شده و به فروش می رسد. در صورتی که خواهان استفاده از این برچسب هستید می توانید سفارش ساخت این محصول در ابعاد و تیراژ دلخواه را به مراکز معتبر بسپارید. در این حالت چاپ این محصول در تیراژ بالا به صرفه تر بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن آماده تحویل می باشد.

ویژگی های برچسب اموال

چاپ لیبل اموال در مراکز و مجموعه های معتبر در بالاترین سطح کیفی انجام می شود. لیبل های چاپ شده توسط این مراکز ویژگی هایی دارند که باعث می شود لیبل در شرایط مختلف از اموال جدا نشود. از مهم ترین ویژگی های برچسب مخصوص اموال می توان به استفاده از چسب بسیار قوی در تولید آن اشاره نمود. این چسب در برخورد با رطوبت و یا شرایط محیطی مختلف بسیار مقاوم است. به همین دلیل برچسب به هیچ عنوان قابل جدا شدن از سطح چسبانده شده نیست.

خاصیت ضد آب و مقاومت بالای برچسب اموال در برابر نفوذ انواع محلول ها، یکی دیگر از ویژگی های این محصول است. این ویژگی سبب شده است تا بتوان از لیبل اموال در محیط های مرطوب یا لوازمی که در محیط باز قرار دارند نیز استفاده کرد.

لیبل اموال به انواع سطوح، حتی سطوح روغنی نیز می چسبد. این چسب انعطاف پذیری مناسبی داشته و به همین دلیل در سطوح ناهموار نیز به خوبی قابلیت چسبیدن دارد. چسبندگی لیبل اموال در حدی است که پس از نصب، انگار بخشی از خود اموال است. این برچسب مقاومت خوبی در مقابل تغییرات دمایی دارد. به همین دلیل در دماهای بسیار بالا نیز دچار آسیب یا رنگ پریدگی نمی شود.

اهمیت استفاده از برچسب اموال

استفاده از لیبل اموال مزایای بی شماری برای ادارات و سازمان های مختلف دارد. به طور معمول بسیاری از ارگان ها و شرکت ها در زمان های مشخصی از سال اقدام به انبار گردانی می کنند. استفاده از برچسب اموال باعث بالا رفتن سرعت انبار گردانی و همچنین نظارت و مدیریت بهتر اموال و دارایی های شرکت می شود.

استفاده از لیبل اموال تأثیر زیادی در کنترل و محافظت بهتر اموال و دارائی های سازمان یا شرکت دارد. استفاده از این برچسب باعث می شود تا مدیران سازمان ها از لیست اموالی که در اختیار هرکدام از کارمندان است آگاهی کامل داشته باشند؛ بنابراین استعلام این اقلام در زمان انبار گردانی باعث مشخص شدن هرگونه سرقت و یا مفقود شدن اموال می شود.

با استفاده از لیبل اموال، لیست دقیقی از متعلقات و اموال یک شرکت به دست می آید. این موضوع باعث می شود تا مدیران بتوانند اطلاعات دقیق تری از موجودی اموال شرکت خود داشته باشند. همچنین عملیات صورت برداری از اموال را با دقت بیشتر در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسانند. در صورتی که یکی از اموال برچسب دار شرکت مفقود شود می توان به راحتی از طریق کد درج شده بر روی برچسب اموال کالای سرقت شده، آن را پیدا نموده و به شرکت بازگرداند.

کاربرد برچسب اموال

به طور کلی کاربرد لیبل اموال به نوع سازمان و شرکتی که قرار است در آن مورد استفاده قرار گیرد مربوط می شود. به عنوان مثال در برخی شرکت ها از لیبل اموال برای مشخص کردن اموال باارزش و گران قیمت استفاده می شود. در اکثر سازمان ها و شرکت های دولتی از این لیبل برای مدیریت و نظارت بهتر بر روی تمام اموال بزرگ و کوچک خود استفاده می شود. به طوری که حتی جزئی ترین لوازم مانند کیبورد و ماوس نیز در این سازمان ها لیبل گذاری می شود.

از مهم ترین موارد مصرف لیبل اموال در ادارات و سازمان های مختلف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

  • کدگذاری اموال

  • برچسب امنیتی و پلمپ

  • شناسایی نوع و مدل کالا

  • معرفی انواع قطعات

  • برچسب گارانتی

  • و …

اطلاعات درج شده در برچسب اموال

برچسب اموال حاوی اطلاعات مفیدی است که می تواند تأثیر چشمگیری در مدیریت و نظارت مطلوب بر اموال داشته باشد. یکی از اطلاعات درج شده در لیبل اموال به سال تولید و وضعیت اموال مربوط می شود. ثبت این اطلاعات در لیبل باعث می شود تا اطلاعات اموال جدید از اموال قدیمی جدا شده و مدیران بتوانند در زمان مناسب نسبت به تعویض لوازم قدیمی شرکت اقدام نمایند.

از جمله اطلاعت دیگری که در لیبل اموال درج می شود می توان موارد زیر را نام برد:

 

  • شماره شناسایی اموال

  • بخش و محل استفاده از لوازم

  • اطلاعات مربوط به فروشنده و تولید کننده

  • میزان ارزش وسیله

  • مدل و شماره سریال اموال

  • و …

انواع برچسب اموال

انواع مختلف لیبل اموال عبارت اند از:

لیبل امنیتی

برچسب امنیتی یکی از باارزش ترین انواع لیبل اموال به شمار می رود. این لیبل در بسیاری از شرکت هایی که دارای لوازم و اموال گران قیمت که در معرض خطر سرقت قرار دارند، استفاده می شود. تولید کنندگان برچسب اموال امنیتی از نوعی کد های رمز دار در این لیبل ها استفاده می کنند. وجود بارکدها در لیبل این امکان را به سازمان ها می دهد تا از موقعیت اموال خود اطلاعات دقیقی داشته باشند. به این ترتیب در صورتی که این اموال مورد سرقت قرار گیرند سازمان ها می توانند در اسرع وقت اموال خود را موقعیت یابی و شناسایی کنند. برای تولید این لیبل از پلی استر و فویل استفاده می شود.

لیبل بارکد دار

برچسب بارکد دار به طور معمول در محیط های صنعتی و تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این برچسب از نوع فلزی و پلاستیکی می باشد. استفاده از این مواد در ساخت برچسب بارکدی باعث شده است تا این محصول مقاومت و استحکام بالایی در شرایط مختلف از خود نشان دهد. مقاومت این لیبل در حدی است که در مقابل دمای بیش از 1200 درجه و مواجهه با مواد شیمایی مختلف دچار آسیب دیدگی نمی شود. این برچسب دارای بارکدی است که با استعلام آن می توان به اطلاعات دستگاه مانند تولید کننده و مدل دستگاه پی برد.

لیبل فویلی

لیبل فویلی یکی دیگر از انواع برچسب اموال است که دارای خاصیت چسبندگی و مقاومت بسیار زیاد می باشد. تولید این لیبل از مواد متالایزر مانند فویل آلومینیومی باعث شده است تا این لیبل در شرایط دمایی مختلف قابل استفاده باشد. از این برچسب در انواع مختلف لوازم‌ خانگی، الکتروموتور و … استفاده می شود. این لیبل در دو نوع فیلم و کاغذی تولید شده و استحکام بالایی در مقابل پاره شدن دارد.

لیبل دو بخشی

یکی دیگر از انواع پرکاربرد لیبل اموال، برچسب دو قسمتی است. طراحی این برچسب به صورتی است که روی آن نام لوگوی شرکت چاپ می شود. روی قسمت دوم نیز کد شناسایی محصول درج می شود. این لیبل در مقابل نفوذ انواع محلول ها، مواد روغنی و آب مقاومت بالایی دارد. عمر مفید این برچسب نیز در حدود 2 سال می باشد.

قیمت  

یکی از اصلی ترین عواملی که تأثیر مستقیم در قیمت گذاری لیبل اموال دارد، ابعاد و تعداد این برچسب است. در صورتی که برچسب اموال را در ابعاد بزرگ تر سفارش دهید، قیمت آن در مقابل لیبل اموال کوچک بیشتر خواهد بود. سفارش چاپ لیبل اموال در تیراژ بالا نیز باعث افزایش قیمت این محصول می شود.

نوع جوهری که برای چاپ لیبل اموال مورد استفاده قرار می گیرد تأثیر زیادی در قیمت این محصول دارد. اگر برای چاپ این لیبل از جوهر اصل و با کیفیت استفاده شود قیمت محصول نیز بالاتر خواهد بود. با این حال استفاده از لیبل اموال چاپ شده با جوهر مرغوب باعث بهینه سازی هزینه ها خواهد شد؛ زیرا در صورت خرید لیبل بی کیفیت پس از مدتی اطلاعات درج شده روی آن محو شده و ناچار به تعویض لیبل و صرف هزینه اضافی برای خرید دوباره این محصول خواهید بود.

برای اطلاع از قیمت لیبل اموال در سایز دلخواه می توانید با واحد ثبت سفارش مجموعه های چاپ معتبر در ارتباط باشید. قیمت سایزهای مختلف لیبل در سایت این مراکز درج شده است. با این حال در صورتی که خواهان چاپ برچسب اموال در سایز متفاوت هستید، می توانید ابعاد دلخواه خود را به مشاوران این مراکز اعلام نمایید. متخصصان، قیمت ابعاد موردنظرتان را محاسبه و به شما اعلام خواهند نمود.

نکات لازم  

نکات مهمی که در مورد تولید لیبل اموال باید رعایت شود:

 

  1. برچسب مورد استفاده باید به گونه ای طراحی شود که قابل جعل شدن نباشد.

  1. محل نصب لیبل اموال باید طوری باشد که قابلیت دسترسی داشته باشد.

  1. بهتر است لیبل را در مکانی از اموال بچسبانید که دیدی کافی داشته باشد. این موضوع سبب سهولت در رویت برچسب شده و سارقان را از دزدید‌ن اموال منصرف می کند.

  1. نوع چسب لیبل در مقاومت آن در مقابل کنده شدن تأثیر زیادی دارد؛ بنابراین پیشنهاد می شود از خرید لیبل هایی که چسب ضعیف داشته و به آسانی جدا می شوند صرف نظر کنید.

  1. در صورتی که اموال خود را برای نگهداری به افراد دیگری می سپارید بهتر است اطلاعات درج شده روی برچسب اموال را یادداشت نموده و نگهداری کنید. این کار باعث می شود در صورتی که برای اموال و دارایی ها مشکلی پیش آید به آسانی بتوانید بر اساس این اطلاعات، اموال خود را پیگیری نمایید.

چاپ برچسب اموال 

برچسب اموال در دو مدل شبرنگ اکرلیک (خرد شونده) و شبرنگ پت (غیر خرد شونده)، در چاپ سروش موجود است، برچسب شبرنگ اکرلیک یا چاپ  برچسب اموال  به دلیل چسبندگی بسیار قوی جهت شناسایی اموال یک مجموعه و ارائه خدمات گارانتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جهت سفارش برچسب امنیتی چاپ سروش با قابلیت چاپ تک رنگ، می‌توانید با شماره 02133921872تماس حاصل فرمایید.

صاحبان کسب و کار برای پیگیری وضعیت اموال موجود در شرکت و اموال مورد استفاده پرسنل خود به  چاپ لیبل امنیتی نیاز دارند.  برچسب اموال به وسایل مورد نظر و همچنین کلیه وسایل آماده برای فروش چسبانده می‌شوند وهمچنین می‌توانند دارای بارکدهایی باشند که کار پیگیری را راحت تر می‌کند.

شبرنگ پت و اکرلیک از نظر ظاهری مشابه هستند و تنها کاربرد آنها متفاوت است. شبرنگ پت یا شبرنگ غیرخرد شونده  قابل کنده شدن است. مشخصه کاربرد  برچسب امنیتی نیز در چاپ برچسب علائم ایمنی دیده می‌شود.

چرا باید برچسب اموال بخریم؟

چاپ برچسب اموال یا چاپ برچسب امنیتی یک نوع برچسب می‌باشد که به لیبل امنیتی هم معروف است.  تقریبا تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها برای حفظ اموال خود، سفارش چاپ برچسب اموال را دارند. لیبل اموال نوعی برچسب امنیتی یا لیبل سکوریتی است که تشکیل شده از موادتخریب پذیر است.

نام های دیگر برچسب اموال ، شبرنگ ، برچسب گارانتی است. این برچسب به دلیل چسبندگی بسیار بالا بعد از ۲۴ ساعت (روی بعضی از سطوح سریع تر)،به هیچ عنوان قابل جدا شدن نمی‌باشد و هنگام کندن خرد می شوند.  چاپ برچسب اموال حاوی بارکد و شماره سریال می‌باشد که هدف اصلی طراحی برچسب اموال، پیگیری و حفظ اموال موجود در شرکت ها و سازمان هایی است که پرسنل آنها از تجهیزات آنها استفاده می کنند.

طراحی  لیبل امنیتی

طراحی چاپ برچسب اموال باید به گونه ای باشد که غیرقابل پاک شدن و جدا شدن باشد. به همین دلیل برای چاپ لیبل امنیتی باید از چسب بسیار قوی استفاده کرد. عموما صاحبان شرکت، سفارش لیبل اموال را برای لوازم ضروری و پرکاربرد شرکت خود. مانند: کامپیوتر، لپ تاپ،کیس کامپیوتر،صندلی و…. دارند.

لیبل امنیتی

لیبل امنیتی نیز نوعی چاپ برچسب اموال می باشد که بیشتر شرکت ها و سازمان های مختلف برای حفظ اموالشان از چاپ برچسب اموال امنیتی نیز استفاده می کنند. برچسب اموال امنیتی حاوی بارکد و شماره سریال بوده که در واقع ID اموال محسوب می شود. برچسب امنیتی در صورت سرقت یا مفقود شدن اموال، قابل رد یابی می باشند. 

حتما قبل از سفارش لیبل امنیتی و خرید برچسب اموال امنیتی به دارا بودن شماره سریال چاپ لیبل امنیتی دقت فرمائید. هر لیبل امنیتی برای یک اموال با کد های امنیتی متعلق به همان اموال چاپ می شوند و برای دیگر اموال ارزش استفاده ندارد. قیمت لیبل امنیتی هم بسته به نوع جنس لیبل امنیتی چاپ شده و سایز لیبل امنیتی متفاوت است.

در نتیجه چاپ لیبل اموال در برابر دارایی و اموال شما محافظت می‌کند و معمولا جنسش از نوع لیبل اموال، شبرنگ می‌باشد. که امنیت و درخشندگی بالایی دارد؛ و معمولا چاپ برچسب  به صورت تک رنگ یا چهار رنگ با دستگاه چاپ برچسب اموال چاپ می‌شود.

نحوه چسباندن لیبل اموال

محل چسباندن برچسب اموال، باید برای هر کدام از لوازم به طور مجزا چسبانده شود. لیبل اموال را باید در قسمت هایی که به راحتی قابل رویت نیست چسباند. چاپ برچسب اموال، با دستگاه چاپ برچسب امنیتی در اندازه های باریک و تعداد زیاد در کنار هم چاپ می‌شوند که قابل جدا کردن از یکدیگر می‌باشند. 

دستگاه چاپ لیبل اموال، برچسب اموال را هم به صورت رنگی هم به صورت سیاه و سفید و با روکش سلفونی چاپ می کند. قیمت برچسب اموال بسته به نوع سایز و نوع سفارش چاپ برچسب اموال متفاوت است.

ویژگی های چاپ برچسب امنیتی:

 

  • ضدآب،ضدخش

  • قدرت چسبندگی بالا

  • وضوح و کیفیت بالا در چاپ برچسب اموال

  • شکننده نیست و خاصیت ژله ای برچسب اموال از بین نمی رود

  • دوام زیادی دارد( حداقل 5 سال)

  • مهم ترین ویژگی چاپ برچسب اموال، جلوگیری از مفقود شدن اموال است

  • مقاومت و عدم آسیب پذیری در برابر محلول های پاک کننده

چاپ برچسب اموال، در مجموعه ی چاپ سروش، طبق در خواست مشتریان عزیز طراحی و به چاپ می رسد، برچسب  امنیتی دارای بارکد بوده و برای هر کدام از اموال، بارکد مخصوص در نظر گرفته می شود که قابلیت پیگیری دارد.

چرا باید از  لیبل اموال استفاده کرد؟

مدیران برای کنترل بهتر تجهیزات و کالاهای سازمان خود با چاپ برچسب اموال و نصب آن بر روی اموال شرکت، خطراتی مانند سرقت و سوءاستفاده را به حداقل می‌رسانند. شما با استفاده این روش به آسانی متوجه کمبود اموال دزدیده شده می‌شوید و به کالاهای خود، هویت می‌بخشید. با چاپ لیبل امنیتی مواردی مانند سابقه استفاده از وسیله و سایر مشخصات آن درج می‌گردد.

برچسب گارانتی بعد از اینکه به سطح مورد نظر می‌چسبد دیگر قابل برداشت نیست و برای کندن باید آن را خرد کنید. به همین دلیل به برچسب پلمپ ، شبرنگ خردشونده می‌گویند. در مجموعه چاپ سروش ، چاپ برچسب امنیتی با تیراژ بالا برای شما انجام می‌شود.

مزایای لیبل امنیتی

 

  • امکان نظارت بر سازمان

  • صرفه جویی وقت در انبارگردانی

  • مدیریت تعویض کالا

  • ماندگاری بالا

  • شناسایی درست اموال

سفارش برچسب امنیتی

کارشناسان  چاپ سروش با تکیه بر تجربه و تخصص فنی این حرفه به شما کمک می کنند، برچسب امنیتی  خود در طرح، اندازه و شکل ظاهری دلخواه خود در کوتاه‌ترین زمان سفارش دهید.

کاربرد برچسب اموال 

برچسب اموال همانند هولوگرام و  برچسب گچی  از دسته برچسب های امنیتی حساب میشود. این برچسب با توجه به قابلیت های خود ابزاری برای شماره گذاری وسایل و ابزارهای موجود در شرکت و پلمپ بسته ها می‌باشد.

 

  • محل نصب برچسب اموال بسیار مهم است. لیبل اموال باید کاملا جلوی دید افراد باشد. همین موضوع باعث می‌شود که سارق از سرقت آن وسیله صرف‌نظر کند.

لازم است قدرت چسبندگی لیبل امنیتی بسیار بالا باشد به طوری که فقط با حلال های قوی قابل جداسازی باشند. برخی از این برچسب های اموال در برابر آتش و سوختگی نیز مقاوم اند. لیبل اموال با توجه به چسبندگی بسیار بالای آن، برای استفاده در اموال گردانی و شماره گذاری اموال ودارایی ها در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ مناسب می‌باشد.

 در صورت الصاق لیبل امنیتی به اموال یک سازمان  میتواند به عنوان شناسه ایی جهت شناسایی اموال یک مجموعه از آن استفاده کرد و با چاپ بارکد بر روی آن به اطلاعات ریز آن دست یافت. برچسب امنیتی در ارایه خدمات گارانتی نیز قابل استفاده هستند اینگونه که در صورت سعی در جدا کردن آن از محصول مخدوش و خرد می‌شود و امکان سوء استفاده از کالا را از بین خواهد برد.

سفارش برچسب اموال 

برچسب اموال همراه با بارکد مناسب، این امکان را ایجاد میکند که وسایل بارکدخوان بتوانند بارکد را شناسایی کنند و برای اتوماسیون های اداری میتواند مفید باشد. همینطور در نظر داشته باشید که میتوان از چند بارکد نیز به طور همزمان روی یک برچسب امنیتی استفاه کرد و محدودیتی در این زمینه در تولید برچسب اموال وجود ندارد.

خرید  برچسب اموال

به منظور سفارش و مشاوره حرفه ای در زمینه انواع چاپ برچسب امنیتی در مجموعه چاپ سروش و همچنین اطلاع از قیمت برچسب اموال در سایز و طرح های متنوع لیبل امنیتی با کارشناسان مجموعه چاپ سروش ارتباط بگیرید.

جمع بندی برچسب اموال

استفاده از برچسب اموال تأثیر زیادی در بهبود مدیریت اموال و جلوگیری از سرقت و یا تخریب این لوازم دارد. در صورتی که خواهان سفارش برچسب و استفاده از آن در اموال سازمان یا شرکت خود هستید لازم است به مراکز و مجموعه های چاپ معتبر و با سابقه مراجعه کنید.

مجموعه چاپ سروش یکی از مراکز معتبری است که می توانید چاپ انواع لیبل اموال در طرح ها و رنگ های دلخواه خود را به آن بسپارید. این مجموعه در راستای مدرنیزه سازی صنعت چاپ کشور از به روز ترین و مجهز ترین تجهیزات دنیا برای چاپ انواع لیبل و استیکر استفاده می کند. این مجموعه با بهره مندی از کادر خلاق و متخصص می کوشد تا طرح های جدید و مرغوب برچسب اموال را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سفارش لیبل اموال می توانید به سایت مرکز چاپ سروش مراجعه نموده و با مشاوران و متخصصان مجرب این تیم در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برچسب اموال چیست؟

برچسب اموال یکی از لیبل هایی است که در اکثر ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این لیبل یکی از بهترین روش های حفظ و نگهداری دارائی های یک سازمان به شمار می رود.

آیا تیراژ بالا برچسب اموال تاثیری در کاهش قیمت دارد؟

بله صددر صد هرچقدر تیراژ چاپ شما بیشتر باشد قیمت فی چاپ بیشتر کاهش پیدا می کند.