برچسب اموال | لیبل اموال

5/5 - (25 امتیاز)

اگر در مکان‌های عمومی مانند کتابخانه، دانشگاه و اداره‌ها به وسایلی مانند میز، صندلی، رایانه، پرینتر و خلاصه هر چیزی که با آن‌ها سر و کار دارید، نگاه کرده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که برچسب خاصی روی تک‌تک این وسایل چسبانده شده است. به این برچسب که حاوی عدد و بارکد و نام آن مکان است، برچسب اموال یا لیبل اموال می‌گویند.

برچسب اموال

به‌کاربردن لیبل اموال تا حدودی کارکرد پیشگیرانه دارد و برای جلوگیری از به سرقت رفتن وسایل مفید است و در صورت بروز چنین اتفاقی پیگیری‌های بعدی را آسان‌تر می‌سازد. در درجه بعد و درون خود سازمان نیز برچسب اموال به شناسایی و هویت‌بخشی به اموال کمک می‌کند.

مثلا وقتی می‌خواهید راجع به کامپیوتری که در بخش حسابداری قرار دارد و در اختیار یکی از همکاران است صحبت کنید، لازم نیست به این شکل آدرس دهید. به جای آن می‌توانید با کد یا بارکدی که روی آن قرار دارد و یکتاست به آن اشاره کنید. درواقع اطلاعات روی لیبل اموال مانند شماره شناسنامه انسان‌ها است و برای شناسایی و متمایز ساختن وسایلی که از هرکدام چند عدد در اداره یا سازمانتان دارید، سودمند است.

زمان تخمینی مطالعه: 30 دقیقه

 

کاربرد برچسب اموال و اهداف استفاده از آن

برچسب اموال در کاربردهای گوناگونی استفاده می‌شود که شاید معروف‌ترین آن‌ها مدیریت اموال و جلوگیری از سرقت باشد. اما مصارف دیگری نظیر امور مالی، نظارت بر امور فرآیندهای تجاری، استفاده به‌عنوان برچسب پلمپ و گارانتی محصولات نیز دارد.

جلوگیری از سرقت

برچسب اموال با در نظر گرفتن و ثبت کردن یک شناسه برای هر وسیله باعث افزایش امنیت و پیشگیری از سرقت می‌شود. به کمک چسباندن این لیبل روی کالاها جلوی استفاده‌های غیرمجاز را می‌گیرید و به کارکنان مختلف اعلام می‌کنید که هر وسیله به کدام بخش از اداره تعلق دارد و چه کسانی اجازه استفاده از آن را دارند.

مدیریت و رهگیری اموال یا دارایی‌ها

در فضاهایی نظیر انبار یا هر جایی که مقدار متعددی از وسایل گوناگون وجود دارد، با کمک برچسب اموال می‌توانید دقت بیشتری در مدیریت کالاهای موجود داشته باشید و موجودی، تاریخ تولید و انقضا و سایر جزئیات مربوط به آن‌ها را به‌صورت ثبت‌شده داشته باشید و این موارد را کنترل کنید.

شماره سریال حک شده بر روی برچسب اموال، مدیریت و ردیابی محصولات را آسان تر می کند. برچسب اموال این امکان را به مدیران شرکت های مختلف می دهد که نسبت به تعداد و موقعیت دارایی های شرکت اطلاعات دقیقی داشته باشند. اینکار باعث نظم بهتر و جلوگیری از سرقت اموال مهم می گردد. از گذشته تا کنون لیبل اموال تغییرات زیادی پیدا کرده است و مواردی مثل شماره سریال یا بارکد و کد QR code نیز به آن اضافه شده است که می توان از طریق اسکن کردن آن، به تمامی اطلاعات لازم درمورد محصول دسترسی پیدا کرد. استفاده از بارکد در برچسب اموال باعث کاهش خطاهای ورودی اطلاعات نیز می گردد.

افزون بر این، با چسباندن لیبل روی انواع تجهیزات امکان ردگیری آن‌ها را افزایش می‌دهید و می‌توانید در هر لحظه به‌طور دقیق بفهمید که هر دارایی سازمان در چه بخشی قرار دارد و در چه وضعیتی است.

جلوگیری از کاهش ارزش اموال

همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید هر اطلاعاتی را که تمایل دارید روی برچسب اموال بنویسید. این اطلاعات می‌تواند شامل تاریخ خرید، زمان آخرین تغییرات یا تعمیرات و نوع این اعمال انجام‌شده هم باشد. برخی وسیله‌ها نیاز دارند در بازه‌های مشخصی بررسی و قطعاتی از آن‌ها تعمیر یا تعویض شوند. ثبت کردن اطلاعاتی که نام بردیم می‌تواند به شما کمک کند تا به‌موقع اقدام به تعویض یا تعمیر وسایل کنید و آن‌ها را به علت خرابی که قابل پیشبینی بوده از دست ندهید یا ارزششان افت نکند.

افزایش دقت در حسابداری

برچسب اموال به واحد حسابداری کمک می‌کند که با سرعت و دقت بیشتری دارایی‌های سازمان را ثبت کنند و اظهارنامه‌های مالیاتی و سایر گزارش‌های مالی را به‌درستی و دقیق‌تر تکمیل کنند.

برچسب اموال چیست؟

استفاده از برچسب اموال بر روی کالا و محصولات مختلف، همزمان سه عملکرد اساسی را انجام می دهد که شامل ردیابی اموال و دارایی ها، کنترل موجودی کالا و محصولات و جلوگیری از سرقت و مفقود شدن کالاها می باشد. با کمک لیبل اموال می توان موجودی محصولات در فروشگاه ها را بهتر مدیریت کرد و از مفقود شدن کالا ها نیز جلوگیری کرد. با استفاده از لیبل اموال می توان مانع از سواستفاده سارقان و دستبرد زدن به اموال مهم شد. بهترین حالت چاپ لیبل اموال باید به گونه ای باشد که چسب بسیار محکم و غیر قابل جدا شدن برای آن در نظر گرفته شود تا در اثر چسبیدن به سطح مورد نظر، به راحتی از روی آن جدا نشود‌. برچسبی که برای ردیابی محصولات استفاده می شود باید خاصیت چسبندگی فوق‌العاده بالایی داشته باشد تا در طی حمل و نقل کالا از روی آن جدا نشود و امنیت محصولات را تا زمان رسیدن به مقصد حفظ کند. درصورتی که برچسب اموال از روی محصولی جدا شود، آن کالا فاقد اعتبار بوده و اصالت خود را از دست می دهد.

سازمان‌ها و صنایعی که احتمالا به برچسب اموال نیاز دارند

با در نظر گرفتن کاربردهای لیبل اموال که ذکر کردیم، حتما متوجه شده‌اید که این محصول چاپی در بسیاری از سازمان‌ها مورد نیاز است و استفاده می‌شود. به‌طور مثال در صنایعی مانند فولاد، ماشین‌سازی، الکترونیک  و دیگر صنایع تولیدی مشابه از لیبل اموال برای شناسایی دستگاه‌ه و قطعات جدایی‌پذیر آن‌ها بهره برده می‌شود و اطلاعاتی مانند تاریخ تولید، وضعیت فنی و آخرین تغییرات را روی آن درج می‌کنند.

در سازمان‌ها و اداره‌ها نیز چه دولتی باشند و چه خصوصی، استفاده از لیبل اموال برای تجهیزاتی نظیر ست ادرای و وسایل دفتری، کامپیوتر و پرینتر، مبلمان اداری و سایر دارایی‌های عمومی سازمان رایج است. در صنایع بهداشتی و داروسازی، تجهیزات پزشکی، مشاغل خدماتی مانند رستوران‌ها و هتل‌هاف انبارها و لجستیک نیز لیبل اموال می‌تواند برای کمک به مدیریت دارایی‌ها و افزایش امنیت به کار رود.

قیمت برچسب اموال ( لیست قیمت )

برچسب اموال بنر تبلیغاتی

ویژگی‌های فنی برچسب اموال

برچسب اموال به شکل خاصی چاپ می‌شود تا بتواند به بهترین نحو وظیفه اصلی خود که پیشگیری از سرقت اموال است را انجام دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های لیبل اموال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برچسب اموال باید از چسبندگی بالایی برخوردار باشد تا به این سادگی‌ها از وسیله‌ای که به آن چسبانده شده است، جدا نشود.
 • از آنجایی که شست‌وشوی وسایل عمومی امری اجتناب‌ناپذیر است، برچسب اموال باید مقاومت زیادی در برابر رطوبت و انواع و اقسام شوینده‌ها و حلال‌های صنعتی داشته باشد. برای دستیابی به این مقاومت محیطی بالا یک لایه روکش سلفون نیز روی لیبل اموال می‌چسبانند.
 • انعطاف‌پذیری نیز از ویژگی‌های خاص لیبل اموال است که بتوان آن را روی وسایلی که ناهمواری‌ها و پستی‌ها و بلندی‌هایی دارند نیز به کار برد.
 • از آنجایی که وسایلی که نیاز به چسباندن برچسب اموال دارند ممکن است جنس‌های متفاوتی داشته باشند، این محصول قابلیت چسبیدن روی انواع سطوح نظیر فلزی، چوبی و روغنی را داراست.
 • اگر برچسب اموال قرار است در محیطی استفاده شود که دمایی بسیار بالا یا پایین دارد یا حتی تغییرات دمایی زیادی خواهد داشت، باید نسبت به حرارت و برودت مقاومت داشته باشد تا اطلاعات چاپ‌شده روی آن تغییر یا تخریب نشوند.
 • با توجه به کاربردی که لیبل اموال برای ردگیری دارایی‌ها دارد، باید قابلیت درج اطلاعاتی نظیر بارکد، کد QR یا سایر شناسنده‌ها را در خود داشته باشد.

شاید این پرسش نیز برای شما پیش آمده باشد که اصولا چه نوع کالا و محصولاتی نیاز به استفاده از لیبل اموال دارند؟ در پاسخ باید به این نکته اشاره کرد که دستورالعمل های شرکت های مختلف برای استفاده از برچسب اموال با دیگر شرکت ها متفاوت است. به عنوان مثال، بعضی از شرکت ها زمانی که قیمت محصولی از مقدار معینی افزایش پیدا کند، از لیبل اموال برای قیمت گذاری آن استفاده می کنند. تصمیم گیری درمورد استفاده از این نوع لیبل بستگی به الویت و سیاست های شرکت و فروشگاه های مختلف دارد.

به طور کل، هرگونه کالا یا محصولی که نیاز به نگهداری و نظارت خاصی دارد و ارزش بسیار زیادی چه برای تولید کننده و چه مصرف کننده دارد، از برچسب اموال استفاده می شود. در شرکت های تجاری یا اداری بزرگ، ادارات دولتی و بانک ها، موسسات آموزشی و سازمان های مختلف، استفاده از برچسب اموال زیاد به چشم می‌ خورد.

انواع برچسب اموال

برچسب اموال با توجه به نوع متریالی که در تولید آن به کار می‌ رود به انواع مختلفی تقسیم‌ می شود. از انواع لیبل اموال می توان به این موارد اشاره کرد:

لیبل امنیتی اموال برچسب اموال
 • لیبل اموال امنیتی

معمولا از این برچسب برای محصولاتی که ارزش زیادی دارند و احتمال سرقت در آن ها بسیار زیاد است استفاده می شود. جنس لیبل امنیتی از پلی استر و فویل می باشد و چسبندگی بسیار خوبی دارد. با استفاده از این نوع لیبل، امکان ردیابی و شناسایی محصول برای فرد فراهم می شود زیرا در لیبل امنیتی یک نوع ID که به صورت رمز در آمده است استفاده می شود که کار ردیابی محصولات را بسیار آسان تر کرده است.

لیبل اموال بارکد دار برچسب اموال بارکد دار
 • لیبل اموال بارکدی

لیبل بارکدی یکی از محبوب‌ترین لیبل‌ها در میان اهل صنعت است. این دسته از برچسب‌ها مقاومت زیادی در برابر دماهای بالا، فشار زیاد، مواد رنگی، شیمیایی و اکسید شدن دارند. همچنین از یک کاور فلزی یا پلاستیکی نیز برخوردارند که آن‌ها را در برابر آسیب‌های محیطی نظیر مواجهه با مواد شیمیایی، رنگ‌ها و حرارت تا حدی ایمن می‌کند. این برچسب‌ها با برخورداری از یک چسب حساس به فشار قوی با کارکرد مکانیکی بالا به انواع و اقسام وسایل فلزی وصل می‌شوند. علاوه بر سطوح فلزی می‌توان آن‌ها را روی سطوح روغنی و پلاستیکی نیز چسباند.

برچسب اموال فویلی
 • لیبل اموال فویلی

این نوع برچسب انعطاف پذیری بسیار خوبی داد و می توان از آن برای طیف گسترده ای از  محصولات مختلف استفاده کرد و محدودیتی خاصی در استفاده از آن وجود ندارد. این نوع برچسب ماندگاری مطلوبی در برابر آب و رطوبت و تابش نور خورشید دارد و دوام خود را از دست نمی دهد.

ویژگی‌هایی که ذکر شد، برچسب اموال را به نوع خاصی از برچسب یا لیبل تبدیل می‌کنند که بتواند فکر سرقت را از ذهن سارقین احتمالی دور کند و عملکردی پیشگیرانه به آن ببخشد و نیز در مدیریت دارایی‌ها  به شما کمک کند.

 • پلی استر

برچسب‌های پلی‌استر از درخشش خاصی برخوردارند؛ زیرا با مایع رزین ساخته شده‌اند. مقاومت این برچسب‌ها در برابر انواع مواد شوینده و پاک‌کننده خانگی و اسیدهای خفیف مثال‌زدنی است. نیازی به گفتن ندارد که لیبل‌های پلی‌استری در برابر آب نیز مقاومند. ویژگی‌هایی که نام بردیم این برچسب را به گزینه خوبی برای به‌کاررفتن در صنایع پزشکی، دکوراسیون داخلی و شرکت‌های مهندسی تبدیل کرده‌اند.

 • فویلی

لیبل‌های فویلی که می‌توان آن‌ها را رایج‌ترین نوع برچسب اموال نیز به حساب آورد، نه‌تنها از مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردارند، بلکه از انعطاف‌پذیری خوبی نیز بهره می‌برند. برچسب‌های فویلی از چسبی استفاده می‌کنند به فشار حساس است و به سطح آن چسبیده است. این برچسب‌ها امکان سفارشی‌سازی از نظر رنگ‌ها و آرم‌های مختلف نیز دارند و به همین دلیل در کاربردهای وسیعی به کار می‌روند.

 • دوقسمتی

برچسب اموالی که دوقسمتی یا دوبخشی باشد، همان‌طور که از نام آن مشخص است دو برگه دارد که در اولی نام و لوگوی سازمان یا صنعت چاپ می‌شود و در دومین برگه که جدا می‌شود شناسه یا شماره اموال قرار دارد تا قابلیت ردیابی به وسیله‌ای که برچسب روی آن چسبانده می‌شود، اعطا کند. این دسته از لیبل‌ها طول عمر تقریبی برابر با دو سال دارند و از مقاومت مناسبی در برابر آب، مواد روغنی و شوینده‌های خانگی و اسیدهای سبک برخوردارند.

 • قابل جابه‌جایی

اگر یک برچسب نیاز دارید که موقتی‌تر باشد و بتوانید برای مدت کوتاهی آن را بچسبانید و بعدها دوباره آن را جدا کنید یا جابه‌جا کنید، می‌توانید از برچسب اموال قابل جابه‌جایی استفاده کنید. این لیبل‌ها برای ظروف کرایه‌ای، مارک قفسه‌ها، بشکه‌های مواد شیمیایی و قطعات تولیدی موجود در برنامه‌های ردگیری کوتاه‌مدت استفاده می‌شوند. مقاومت آن‌ها در برابر عوامل محیطی نظیر رطوبت، روغن و حلال‌های خانگی و صنعتی نیز مناسب است.

نوع برچسب اموالتوضیحات
بارکدیمقاومت زیاد دماهای بالا، فشار زیاد، مواد رنگی، شیمیایی و اکسید شدن، محافظت توسط یک کاور پلاستیکی یا فلزی، قابل استفاده برای سطوح فلزی، روغنی و پلاستیکی
پلی‌استرساخته‌شده از مایع رزین و برخورداری از درخشش خاص، مقاوم در برابر مواد شوینده و پاک‌کننده خانگی و اسیدهای خفیف، مناسب برای صنایع پزشکی، دکوراسیون داخلی و شرکت‌های مهندسی
فویلیرایج‌ترین نوع برچسب اموال، برخورداری از مقاومت، ماندگاری و انعطاف‌پذیری، امکان سفارشی‌سازی از نظر رنگ‌ها و آرم‌های مختلف نیز دارند و درنتیجه دارای کاربرد گسترده  
دوقسمتیدارای دو برگه، یکی برای نام و لوگوی سازمان و یکی شناسه یا شماره اموال، ماندگاری حدودا 2 سال، نسبتا مقاوم در برابر آب، مواد روغنی و شوینده‌های خانگی و اسیدهای سبک
قابل جابه‌جاییموقتی‌تر و مناسب برای مدت کوتاه و  استفاده مجدد، قابل استفاده در ظروف کرایه‌ای، مارک قفسه‌ها، بشکه‌های مواد شیمیایی و قطعات تولیدی، مقاوم در برابر عوامل محیطی نظیر رطوبت، روغن و حلال‌های خانگی و صنعتی

برچسب اموال چه فرقی با سایر برچسب‌ها دارد؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که نمی‌شود از دیگر برچسب‌ها برای درج اطلاعات سازمان و شماره اموال استفاده کرد؟ یا اصلا چه ضرورتی وجود دارد برای جدا کردن یک دسته خاص از برچسب‌ها به‌عوان برچسب اموال؟

مهم‌ترین تفاوت لیبل اموال با انواع دیگر لیبل‌ها کیفیت چاپ و میزان چسبندگی آن است، زیرا این محصول نباید به‌آسانی پس از چسبید جدا شود و در برابر شست‌وشو و انواع تغییرات محیطی نیز باید مقاومت بالایی داشته باشد. مجموع این عوامل باعث می‌شود که این محصول برای استفاده طولانی‌مدت مناسب و مستحکم باشد و نتوان از دیگر لیبل‌ها برای این کاربردهای آن استفاده کرد.

متریال برچسب اموال: شبرنگ خردشدنی

متریالی که لیبل اموال روی آن چاپ می‌شود، بدون اینکه به نوع چاپ بستگی داشته باشد، به نام شبرنگ شناخته می‌شود که خردشدنی است، چسبندگی زیادی دارد و دما را هم تا 280 درجه تحمل می‌کند. منظور از خردشدنی این است که بعد از چسبیدن به سطح مورد نظر، به‌طور محکمی سر جای خود می‌چسبد و هرقدر هم تلاش کنید که آن را از سطح جدا کنید، جدا نمی‌شود، بلکه قطعه‌قطعه یا خرد می‌شود.

البته به جز شبرنگ، برچسب اموال را روی برچسب گچی یا پلاک‌های فلزی نیز می‌توان چاپ کرد. برچسب گچی تقریبا مشابه شبرنگ است و به همان میزان خاصیت چسبندگی و خردشوندگی دارد. اما پلاک فلزی خردشونده نیست. همچنین از نظر کاربرد نیز برچسب اموال فلزی برای وسایلی استفاده می‌شود که به‌طور مکرر در خطر ضربه و ساییدگی هستند، زیرا این نوع لیبل استحکام بالاتری دارد و تطابق بیشتری با آسیب‌های احتمالی این اموال و دارایی‌ها خواهد داشت.

نحوه چسباندن لیبل اموال

شاید اینطور به نظر برسد که باید برچسب اموال را به گونه ای بر روی محصول چسباند که دور از دسترس باشد تا امکان دستکاری آن وجود نداشته باشد. درحالی که اگر لیبل اموال به درستی و در جای درست نصب نشود، زمان اسکن کردن بارکد آن مشکل ایجاد می شود. بنابراین محل نصب این برچسب باید به طور صحیح مشخص شود تا اسکن کردن آن به درستی انجام گیرد اینگونه امکان خطا در آن به صفر می رسد‌. به عنوان مثال، برای محصولاتی مانند تجهیزات جانبی رایانه و موبایل، برچسب باید در پشت هر قطعه و سمت راست محصول قرار گیرد. برای محصولاتی مانند مبلمان یا قفسه های کتاب می توان لیبل اموال را در قسمت گوشه بالا چسباند. اینگونه علاوه بر اینکه اسکن کردن برچسب به سهولت انجام می گیرد، ظاهر و زیبایی محصولات نیز از بین نمی رود. برای تجهیزات صنعتی مثل ماشین آلات، باید برچسب را به دور از هرگونه لکه های چربی و روغن چسباند تا در اثر تماس با آن ها از بین نرود و دوام و ماندگاری خود را حفظ کند.

 در هنگام چسباندن لیبل اموال باید به این نکته توجه داشت که محل نصب لیبل هیچگونه برجستگی یا خمیدگی نداشته باشد در غیر اینصورت، امکان ایجاد خطا در هنگام اسکن کردن بارکد آن وجود دارد. حتما برچسب اموال را در محلی قرار دهید که برای عموم مردم کاملا خوانا و واضح باشد همچنین، به دور از هرگونه حرارت، کثیفی و چربی چسبانده شود. برای اینکه بعد از نصب لیبل اموال بر روی محصولات، برچسب از جای خود کنده نشود و زیبایی محصولات را نیز حفظ کند، حتما قبل از قرار دادن برچسب بر روی سطح مورد نظر محل نصب را به خوبی تمیز کنید تا برچسب به درستی بر روی سطح قرار گیرد. بعد از چسباندن برچسب بر روی اموال، کمی زمان بدهید که لیبل به خوبی بر روی محل خشک شود تا حباب در زیر برچسب ایجاد نشود.

برچسب اموال

انواع روش‌های به‌کاررفته در چاپ برچسب اموال

تکنولوژی‌ها و روش‌های گوناگونی برای چاپ برچسب اموال وجود دارد که هر یک ویژگی خاص خود را دارند. البته در تمام فرآیندها و روش‌ها به کیفیت محصول نهایی و کاربردی که برای آن ساخته می‌شود، دقت خواهد شد.

چاپ یو وی

یکی از انواع رو‌ش‌های به‌روز و پیشرفته‌ای که در چاپ برچسب اموال به کار می‌رود، چاپ یو وی است. دوام محصول در این روش تا حد زیادی بالاتر از سایر روش‌ها است و حدود 8 سال ماندگاری دارد. همچنین چاپ با این روش باعث می‌شود که لیبل اموال در برابر مواد شوینده، رطوبت، تماس مکرر با دست و ساییده شدن مقاوم باشد.

چاپ حرارتی

در این روش همان‌طورکه از نامش پیداست، فرآیند از طریق حرارت و دمای بالا و انتقال ریبون به سطح لیبل صورت می‌گیرد. در مقایسه با روش یو وی محصولاتی که با این روش تولید می‌شوند، ماندگاری کمتری دارند و پس از مدتی خواه‌ناخواه اطلاعات نوشته‌شده روی لیبل پاک خواهند شد.

چاپ لیزری

چاپ لیزری در دسته چاپ دیجیتال قرار می‌گیرد و همان‌طور که قابل حدس است، از لیزر برای چاپ لیبل و درج اطلاعات روی آن استفاده می‌کند. معمولا برای چاپ لیبل وسایلی که فلزی هستند، از این روش بهره می‌برند.

 چاپ سیلک اسکرین

چاپ با روش صفحه سیلک یک روش سنتی و دستی است که با استفاده از شابلون صورت می‌گیرد و فقط یک رنگ را به شیوه مستقیم روی سطح چاپ به کار می‌برد.

انواع روش‌های به‌کاررفته در چاپ لیبل اموال را در جدول زیر مرور کرده‌ایم:

نام روشویژگی‌ها
یو ویماندگاری تا 8 سال، مقاوم در برابر رطوبت، مواد شوینده و ساییدگی
حرارتیچاپ از طریق حرارت و انتقال ریبون به سطح لیبل، ماندگاری کمتر نسبت به یو وی
لیزریجایگیری در دسته چاپ دیجیتال، استفاده از لیزر برای چاپ، قابل استفاده برای وسایل فلزی
سیلک اسکریناستفاده از شابلون و به‌کار بردن تنها یک رنگ

ابعاد استاندارد لیبل دارایی

لیبل اموال در اندازه و ابعاد گوناگون تولید می شود که هر کدام کاربرد خاصی دارند و برای محصولات مختلف از آن ها استفاده می شود. رایج ترین ابعاد لیبل اموال، در اندازه ۲۵×۵۰ میلیمتر تولید می شود که اغلب برای محصولات الکترونیکی قابل حمل مانند تلفن همراه، لپ تاپ و سایر لوازم جانبی مربوط به اینگونه تجهیزات استفاده می گردد. معمولا برچسب هایی که در اندازه ۲۰×۵۵ به چاپ می رسند، مناسب برای درج لوگو یا برند هستند. زمانی که نوشته های چاپ شده بر روی برچسب به بیش از ۲۴ کاراکتر برسد، از این سایز لیبل استفاده می شود. برچسب هایی که ابعاد بزرگ تر دارند مناسب برای اموال ثابت و بی حرکت مانند قفسه های کتاب، کابینت های آشپزخانه و غیره هستند. این نوع برچسب ها به دلیل اندازه بزرگی که دارند می توان بارکد آن ها را به آسانی اسکن کرد و امکان دیده شدن لوگو بر روی لیبل را بالا می‌ برد. به طور کل بر روی برچسب‌ اموال مطالبی شامل بارکد، نام شرکت، لوگو یا آرم‌ تجاری و کد رهگیری اموال درج‌ می شود که می‌ توان با استناد به آن ها از موقعیت محصولات آگاه شد و از سرقت آن ها جلوگیری کرد.

مزایای استفاده از رول برچسب اموال

 1. امکان دسترسی به اطلاعات مهم محصول مثل قیمت یا تاریخ انقضاء
 2. امکان ردیابی و شناسایی موقعیت کالاها خصوصا مرسولات پستی
 3. با درج بارکد یا شماره سریال بر روی لیبل، باعث می شود احتمال خطای انسانی در وارد کردن اطلاعات به صفر برسد.
 4. سهولت در دسترسی به اموال و دارایی های مهم شرکت یا سازمان های مختلف
 5. پیشگیری از احتمال سرقت یا جابه جایی اموال توسط افراد ناشناس
 6. صرفه جویی در وقت برای دسترسی به محتویات اموال شرکت ها
 7. با استفاده از برچسب اموال می توان یک نوع پایگاه اطلاعاتی برای محصولات ایجاد کرد. اینکار باعث می شود درصورتی که محصول یا اموالی دچار مشکل شد، در کمترین زمان به رفع مشکل آن پرداخت.
 8. از طریق اسکن کردن بارکد لیبل اموال می توان به جزئیات گارانتی محصول و اطلاعات مهم آن دسترسی پیدا کرد و در اختیار مصرف کننده قرار داد.
 9. این برچسب مانع از جابه جایی محصول با دیگر محصولات می شود.
 10. با کمک برچسب لیبل می توان کالاهای اصل را از کالاهای تقلبی و فیک شناسایی کرد.
 11. استفاده از لیبل اموال هم برای تولید کننده و هم‌ برای مصرف کننده بسیار سودآور است به همین خاطر استفاده از آن در بسیاری از مشاغل روبه افزایش است.

از دیگر ویژگی های لیبل اموال می توان به ضد آب بودن، مقاومت بالا در برابر مواد شمیایی و تابش نور خورشید، عدم رنگ پریدگی در اثر گذشت زمان، مقاوم در برابر اشعه فرابنفش، چسبندگی بالا و غیره نیز اشاره کرد.

برچسب اموال بنر تبلیغاتی

سفارش آنلاین برچسب اموال

امروزه بسیاری از شرکت ها برای محافظت از اموال و دارایی های خود علاوه بر اینکه به دنبال برچسبی هستند که دوام و ماندگاری بسیار خوبی داشته باشد، قیمت آن نیز مناسب باشد. لیبل اموال از آن دسته برچسب هایی است که با توجه به مزیت هایی که دارد از قیمت مناسبی برخوردار است. درواقع از مهم ترین مزیت های برچسب لیبل می توان به مناسب بودن قیمت آن در مقایسه با ویژگی هایی که دارد اشاره کرد. از آنجایی که لیبل اموال ابعاد متغییری دارد، باعث تفاوت قیمت آن می شود. انتخاب ابعاد این برچسب بستگی به میزان بودجه شرکت ها و محل مورد استفاده از آن دارد. خوب است بدانید برچسب های آماده نسبت به برچسب های سفارشی ارزان تر هستند.

 اگر برای خرید این نوع برچسب بودجه کمی دارید، می توانید برچسب های آماده اموال که در اغلب فروشگاه های سراسر کشور موجود هستند تهیه نمایید. قیمت این برچسب ها تحت تاثیر نوسانات ارزی و شرایط اقتصادی موجود در کشور همواره در حالت تغییر است و هیچگاه نمی توان قیمت ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت. علاوه بر این موارد، آیتم هایی مانند نوع روش چاپ لیبل، تعداد، نوع طرح یا ترکیب رنگ برچسب، میزان کیفیت متریال به کار رفته در لیبل و غیره نیز می تواند باعث کاهش یا افزایش قیمت این نوع برچسب ها شوند.

شما می توانید جهت استعلام قیمت آنلاین انواع برچسب اموال به شماره +989124759307 تماس بگیرید و از مشاوران ما قیمت این برچسب ها را سوال کنید. توصیه می کنیم برای خرید و سفارش برچسب های اموال تنها به مراکزی که از هر جهات به آن ها اطمینان دارید مراجعه کنید تا بهترین برچسب را برای ردیابی دارایی های مهم خود تهیه نمایید. چاپ سروش بی ادعا بهترین مرکز چاپ برچسب اموال می باشد.

لیبل اموال اداری و امنیتی و برچسب اموال

نکات قابل‌توجه در استفاده از برچسب اموال

یکی از ساده‌ترین نکات که البته معمولا افرادی زیادی راجع به آن اشتباه فکر می‌کنند، محل الصاق این برچسب است. برعکس آنچه که بسیاری فکر می‌کنند برچسب اموال را باید در محلی مخفی و دیده‌نشدنی بچسبانند، بهتر است این کاغذ را جایی بچسبانید که بیشتر در معرض دید باشد. زیرا فلسفه آن این است که سارقین با دیدن برچسب متوجه شوند که حساب و کتابی وجود دارد و کم شدن وسایل از دید مسئولان مخفی نمی‌ماند.

نکته بعدی که متناسب با ویژگی‌های برچسب اموال است، میزان چسبندگی آن است که باید به‌قدری زیاد باشد که نتواند به راحتی آن را از جایی که چسبیده است، جدا کرد. برخی لیبل‌ها حتی در برابر سوختگی نیز مقاومند و با حرارت بالا هم قابل جداشدن نیستند. بهتر است با توجه به میزان اهمیت وسایل و ویژگی‌های محلی که در آن قرار دارند و نیز میزان بودجه‌تان به قدرت چسبندگی برچسب اموالی که می‌خرید، توجه داشته باشید.

آخرین نکته‌ای که قصد داریم توجه شما را به آن جلب کنیم این است که چسباندن لیبل اموال به‌تنهایی نه برای پیشگیری از سرقت و نه برای شناسایی وسایل کافی نیست. لازم است که فهرستی از اموال و بخشی از اداره که آن وسیله قرار دارد یا کسی که از آن استفاده خواهد کرد، در اختیار داشته باشید. در این صورت اگر مشکلاتی مانند گم شدن یا خراب شدن پیش بیاید، بهتر و منظم‌تر می‌توانید پیگیری کنید.

محل الصاق برچسب اموال؛ سمت راست

به‌طور کلی برچسب اموال باید در محلی چسبانده شود که هم در معرض دید باشد و هم اگر بارکد دارد، دسترسی دستگاه بارکدخوان به آن سخت نباشد. درباره رایانه‌ها و تجهیزات سمعی و بصری اداری و نیز دستگاه‌های پرینتر یا فتوکپی برچسب اموال را باید در پشت قطعات و در سمت راست آن‌ها الصاق کرد.

در مواردی مانند مبلمان اداری و قفسه‌ها با رعایت این نکته که زیبایی ظاهری آن‌ها زیاد تحت تاثیر قرار نگیرد، بهتر است برچسب را در بالا و سمت راست این وسایل بچسبانید. برای میز و صندلی نیز همین قاعده چسباندن در تکیه‌گاه سمت راست وجود دارد.

برای ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی سنگین با وجود مقاومت خوبی که برچسب اموال در برابر آسیب‌های محیطی دارد، بهتر است آن را جایی بچسبانید که کمتر در معرض روغن و حرارت باشد تا طول عمر بیشتری داشته باشد. همچنین اگر برچسب را کنار پلاک‌های شناسایی دستگاه که توسط تولیدکننده به آن چسبانده شده است، درج کنید کارتان برای پیگیری وضعیت دستگاه راحت‌تر خواهد بود.

آخرین نکته‌ شایان ذکر این است که گرچه برچسب اموال قابلیت چسبیدن در سطوح منحنی یا برجسته را دارد، بهتر است اگر دارای بارکد است، آن را روی سطحی صاف و عاری از اعوجاج و انحنا بچسبانید. در این صورت هنگامی که دستگاه بارکدخوان می‌خواهد بارکد را اسکن کند، مشکلی پیش نمی‌آید.

وسیلهمحل چسباندن برچسب اموال
رایانه، پرینتر و دیگر تجهیزات جانبیپشت قطعات و سمت راست
مبلمان اداری و قفسه‌هابالا و سمت راست
میز و صندلیتکیه‌گاه سمت راست
برای ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی سنگینمحلی که کمتر در معرض روغن و حرارت است، ترجیحا کنار پلاک شناسایی خود دستگاه که توسط تولیدکننده الصاق شده است

نوع برش و اندازه برچسب اموال

برچسب اموال به‌صورت نیم‌نیغ برش می‌خورد و یک صفحه یا شیت برای شما ارسال می‌شود که بتوانید هر برچسب را در زمانی که مد نظر دارید بدون جدا کردن بقیه برچسب‌ها از صفحه جدا کنید و به محل مورد نظر بچسبانید.

صفحه برچسب اموالی که خودش دارای ابعاد 1.5 در 5 باشد، اندازه‌ای برابر با 10.5 در 20 سانتی‌متر دارد. اگر لیبل سایزی برابر با 1.5 در 5 داشته باشد، شیتی که برای شما ارسال می‌شود دارای ابعاد 15 در 25 سانتی‌متر خواهد بود. سایر ابعاد برچسب اموال به شرح زیر است:

برچسب‌های مستطیلی شامل اندازه‌های 1*3، 4*15، 2*5، 2.5*6، 3*7

برچسب‌های مربع شامل اندازه‌های 3*3، 4*4، 5*5، 6*6، 7.5*7.5

روی تمام لیبل‌ها امکان درج شماره سریال وجود دارد و عدد ابتدایی آن بنا به درخواست شما در نظر گرفته می‌شود و یکی یکی به آن افزوده می‌شود.

رنگ برچسب اموال؛ از سیاه‌وسفید تا تک‌رنگ

راجع به رنگ زمینه برچسب اموال می‌توان به این نکته اشاره کرد که در صورتی که می‌خواهید چاپ اطلاعات روی برچسب با رنگ مشکی انجام شود، رنگ پس‌زمینه می‌تواند سفید، نقره‌ای یا زرد باشد. اگر بخواهید رنگ پس‌زمینه برچسبتان نارنجی، قرمز، سبز یا سرمه‌ای باشد باید اطلاعاتی که روی آن درج می‌شوند، با رنگ سفید چاپ شوند که هزینه چاپ رنگ سفید بالاتر از رنگ مشکی است.

به‌کار بردن چاپ رنگی برای لیبل اموال امکان تنوع بخشیدن به طرح را فراهم می‌کند و جلوه بیشتری به کار می‌بخشد. اگر رنگ پس‌زمینه نقره‌ای را انتخاب کنید، برای چاپ هم می‌توانید گزینه سیاه و سفید را به کار ببرید و هم رنگی را. اما روی سایر رنگ‌ها فقط چاپ سیاه و سفید امکان‌پذیر است.

قیمت چاپ لیبل اموال

میزان هزینه‌ای که باید برای چاپ برچسب اموال بپردازید، به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به ابعاد محصول، جنس، نوع و نیز رنگ چاپ اشاره کرد. تغییر در هر کدام از موارد ذکرشده باعث می‌شود که بتوانید لیبل اموال را گران‌تر یا ارزان‌تر تهیه کنید.

خرید برچسب اموال از چاپ سروش

در صورتی که قصد دارید برای تجهیزات اداری سازمان یا ماشین‌آلات کارخانه‌ یا هر وسیله دیگرتان برچسب اموال تهیه کنید می‌توانید این کار را با سفارش از سایت ما انجام دهید. ما در چاپ سروش انواع مختلفی از لیبل اموال را بر حسب روش چاپ، رنگ برچسب و سایزهای گوناگون ارائه می‌دهیم تا بتوانید بر حسب بودجه، نیاز و کاربردی که از آن انتظار دارید، سفارش برچسب اموال مد نظر خود را ثبت کنید.

جمع بندی

توصیه می شود قبل از خرید و سفارش انواع برچسب اموال حتما به قیمت آن توجه کنید و سعی کنید آن را از بهترین مرکز فروش در سطح کشور تهیه نمایید. از آنجایی که استفاده از لیبل اموال در ردیابی موقعیت اموال مهم و جلوگیری از سرقت آن ها بسیار حائز اهمیت است، باید در انتخاب آن تمام جوانب را در نظر گرفت تا بتوان برچسب مناسب و با کیفیت تهیه کرد. استفاده از لیبل اموال بهترین ابزار برای جلوگیری از سواستفاده افراد ناشناس به دارایی های مهم است و باعث حفظ اعتبار و اصالت کالا ها نیز می گردد.

آیا برچسب اموال شما ضد آب است؟

بله جنس رول برچسب خارجی ، مقاوم و ضد آب می باشد.

در چه رنگهایی امکان چاپ دارید؟

همه رنگ های اصلی قابلیت چاپ وجود دارد

قیمت های برچسب اموال شما چقدر ارزان تر از جاهای دیگه است؟

تقریبا به جرات می توانیم بگوییم پایین ترین نرخ بازار ایران را در اختیار داریم

زمان مورد نیاز: 8 ساعت

اقدامات مربوط به سفارش چاپ برچسب اموال

 1. تماس تلفنی و ارائه توضیحات از طرح

  در این مرحله نوع برچسب اموال خود را معرفی میکنید.

 2. ارسال فایل به سایت سامانه یکپارچه سفارش چاپ

  برای ارسال فایل به سایت سروش پرینت دات آی آر مراجعه میکنید و برچسب اموال را انتخاب و میزان تیراژ و ابعاد را مشخص میکنید.

 3. چاپ برچسب اموال

  اقدامات این مرحله بر عهده کارشناسان چاپ سروش می باشد.

 4. ارسال مرسوله چاپی به مقصد خریدار

  مطابق اطلاعات نشانی وارد شده در سامانه سفارش چاپ ، چاپ سروش به محل مورد نظر شما ارسال خواهد شد.

فایل صوتی توضیحات برچسب اموال

21 دیدگاه برای “برچسب اموال | لیبل اموال”

 1. امیر شاطر رضا

  من از این سایت سفارش دادم واقعا کارشون تمیز و پایین ترین قیمت ممکن و ارزان برچسب اموال در کل کشور بود واقعا درجه یکن

 2. اکبر علیزاده اعتمادی

  بهترین قیمت ایران رو دارند واقعا کارشون عالیه

 3. جعفر شهیدی

  ۱۰ساله باهاتون دارم همکاری میکنم واقعا نفر اول ایرانید با اختلاف
  اخلاق عالی
  همکاری بالا
  پشتیبانی سریع
  رعایت حقوق مشتری

 4. محمدبهمه

  سلام برچسب اموال ضد آب هست ؟ و اینکه چسبش به راحتی که کنده نمیشه ؟

   1. رسول بدلی

    خیلی قیمتتون پایینه
    از کیفیت کار که نمیزنید یه موقع ؟

 5. مجید رضوی

  سلام رضوی هستم دیروز سفارش دادم از شرکت صدرا صنعت
  کی آماده میشه کار ما؟

 6. رضا قربانی اورنج

  خدایی کیفیت کارتون یه سر و گردن از همه چاپخونه های دیگه ایران بالاتره برچسب اموال که شرکت ما خریداری کرد لیبل های اموالش با قبلیا خیلی فرق میکنه هم جنس چسب هم جنس کاغذ واقعا عالی بود

 7. رسول کریمی پور

  آقای سروش سلام خوبید داداش انصافا کیفیت خوبی داشتید فقط موردی که هست امکان پرداخت اینترنتی ندارید که ما بتونیم به صورت آنلاین هر سری سفارش بدیم فاکتور آنلاین هم داشته باشیم
  ممنونم جواب بدید

  1. سلام و عرض ادب جناب کریمی پور عزیز
   بله از طریق سایت soroushprint.ir می تونید سفارش آنلاین انجام بدید همه امکانات مورد نیاز همونجا هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *